Filtrite kasutamine Scoros
Filtrite abil saad kogu info hulgast välja filtreerida just sulle vajaliku. Lisaks saad filtreeritud vaateid salvestada vaikimisi vaatena või järjehoidjana.
Vaatame projektinimekirja vaate näitel, kuidas Scoro filtrid töötavad.
Kõikide filtrite nähtavale toomiseks kliki nupul Filtreeri.
Vaate kohandamiseks kliki nupul Näita. Oma keskkonna vaadet on võimalik sorteerida erinevate tulpade alusel. Selleks kliki nupul Andmetulbad ja märgi linnukesega nimekirjas olevad read ning seejärel kliki Kuva. Lisaks saad nimekirja tulpade järjestust muuta neid ripploendis hiirega sikutades.
Filtreeritud vaate saad salvestada järjehoidja alla, nii saad edaspidi soovitud tingimustele vastava vaate paari klikiga ja ei pea iga kord käsitsi filtreid lisama. Kui salvestad filtreeritud vaate vaikimisi vaatena, avatakse nimekiri iga kord samasugusena.
Kohe on nähtaval kasutajafilter, mille abil saab valida kasutaja, kellega seotud projekte soovid näha. Lisaks saad kasutajafiltris valida terve tiimi korraga, selleks kliki grupiikoonile ja vali sobiv meeskond.
Kasutajafilter töötab kõikides Scoro vaadetes (nimekirjades, aruannetes, uue sündmuse ja ülesande lisamise vaates jne) samamoodi.
Nimekirja on võimalik sorteerida erinevate tulpade alusel. Liigu hiirekursoriga tulba nimele ja kui see muutub punaseks, saad tulba nimel klikkida, et nimekirja järjestust muuta.
Kõikides nimekirjavaadetes saab korraga muuta ka mitut rida korraga. Märgi linnukesega vähemalt üks nimekirja rida ja nähtavale ilmub riba lisavalikutega. Näiteks projektinimekirjas saad nii määrata korraga mitmele projektile tunnuseid, projektijuhi, projektiliikmeid ja staatuse, määrata projektile tähtaja jne. Lisaks on võimalik valitud nimekirjaread eksportida (eksportimine on lubatud vaid vastavate õiguste olemasolul).
Sarnaseid filtreerimisvõimalusi saab kasutada ka aruannete, näiteks detailse tööaruande puhul. Lisaks on võimalik aruandes teavet erinevat moodi grupeerida – nii on võimalik näha põhjalikku teavet kõikide Scorosse sisestatud andmete (müükide, tehtud tööde, kohtumiste, resursside jne) kohta.
Kokkuvõtteriba
Igas nimekirja vaates ja aruandes on sul võimalik luua omale vajaliku informatsiooniga kokkuvõtteriba, mis annab kiire ülevaate kõigist selle võimalusega seotud mõõdikutest.
Vaatame projektinimekirja vaate näitel, kuidas kokkuvõtte riba kasutada.
Soovid kiiret kokkuvõtlikku ülevaadet oma projektidest. Ava projektide nimekiri, kliki nupul Näita, seejärel kliki nupul Kokkuvõte. Avanenud rippmenüüst märgi ära tulbad, mida soovid kokku liita, et näha vastavaid andmeid.
Näiteks soovid teada oma kõigi projektide tegelikku tulu ja kulu, tegelikku kasumit ja tööjõukulu. Märgi need linnukesega ja kliki Kuva.
Pane tähele! Kokkuvõtteribal saab kuvada ka tulpasid, mis pole nimekirja vaates nähtavad.
Kui soovid peita kokkuvõtteriba, eemalda nimekirjas olevad linnukesed või kliki Tühista kõik ning seejärel Kuva.
Pane tähele! Ka lisaväljasid on kokkuvõtteribal võimalik kuvada.