Ülesannete nimekiri ja tööde tahvel
Ülesannete nimekiri
Ülesannetenimekirja efektiivseks haldamiseks on oluline seda õigesti filtreerida ja grupeerida. Siit saad lugeda täpsemalt, kuidas kasutada järjehoidjaid selleks, et soovitud vaated kiiresti ja kergesti üles leida.
Ülesandeid saad kuvada näiteks prioriteetide, tähtaegade või firmade kaupa, lisaks filtreerida välja ainult ühe firma või tegevuse liigiga seotud ülesanded.
Tegevuse liik on sinu enda poolt määratud sagedaseim tegevus – näiteks kõne, kiri, ettevalmistus, arveldamine, värvimine jne.
Vaikimisi on ülesannete nimekirjas näha vaid sinu ülesanded, kuid soovi korral saad välja filtreerida ka teiste tiimiliikmete ülesanded.
Lisaks on võimalik nimekirja vastavalt enda soovile kuvatavat infot juurde lisada, selleks kliki nupul Näita ja vali sobivad võimalused. Kui soovid, et valitud võimalused jääksidki nähtavale (ka peale seda, kui Teha moodulist lahkud ja tagasi tuled), salvesta vaade vaikimisi vaatena.
Ülesandeid saad kuvada kompaktses või detailses vaates. Detailse vaate puhul kuvatakse ülesande pealkirjale lisaks ka kirjeldus ja täiendav info. Vaate muutmiseks kliki nupul Näita ja vali võimalus Näita ülesande lisainfot.
Ülesannete nimekirja kõrval on võimalik kuvada kalendri pisivaade ja tegevuste statistika. Nii saad kalendril kogu aeg silma peal hoida, näha tegemata tööde arvu ja planeeritavat ajakulu. Kalendri ja statistika kuvamiseks kliki nupul Näita ja vali võimalused linnukesega.
Ülesannete tähtsuse järjekorra muutmiseks saad neid nimekirjas ühe grupi raames (olenevalt sellest, kuidas nimekiri on grupeeritud) ka hiirega tirida, kui viid kursori ülesande reale (ja tekib plussmärgi taoline ikoon).
Nii on sinu ülesanded järjestatud alati vastavalt nende olulisusele.
Kui liigutad kursori ülesande prioriteedilinnukesele, saad:
1. vaadata ülesande eelvaadet
2. selle klikkides ülesannet muuta (prioriteeti, ülesande sisu, lisada vajalikke detaile jne)
3. ajasissekande ikoonile klikkides lisada ajasissekande või käivitaja ajamõõtja
Iga ülesande ja aja sissekande rea lõpus on nupp, millega märkida ülesande tehtuks. Nupule klikates saad valida ka tehtuks märkimise kuupäeva aja tööle kulunud aja.
Kui soovid leida ülesannet märksõna järgi, kirjuta see otsingusse.
PS! Kui sul on ülesannete alla planeeritud aja sissekandeid (ja need ei ole tehtuks märgitud), saab neid kuvada ülesannete nimekirjas ülesanne all. Aja sissekannete kuvamiseks kliki nupul Näita ja vali võimalus Näita aja sissekandeid.
Initsiaalid ajasissekande kõrval näitavad, kellele ajasissekanne kuulub (kuvatakse sel juhul, kui valid kasutajate alt kõik või paar kindlat kasutajat).
Korraga mitme ülesande muutmiseks märgi nimekirjas linnukesega vähemalt üks kirje. Seejärel ilmub nähtavale lisavalikute menüü.
Tehtud ülesanded
Tehtuks märgitud ülesannetest saab täpse ülevaate detailsest tööaruandest. Lisaks on võimalik tehtud ülesanded välja filtreerida ka ülesannete nimekirjas. Kliki filtrite nupule ja vali nähtavale ilmunud lisafiltrite alt võimalus.
Tööde tahvel
Tööde tahvlil näed ülesandeid sarnaselt nagu pakkumisi müügitorus.
Siin näed kõrvuti tulpades seda, kui palju tööd on su tiimil projekti jaoks veel teha, oma ülesandeid firmade, staatuste jms kaupa.
Sobiva vaate loomiseks kasuta filtreid ja vaade salvesta kas uue vaikimisi vaatena või järjehoidjana, et saaksid selle järgmisel korral avada vaid ühe klikiga.
Näide ülesannetest staatuste kaupa:
Vaata, kuidas kujundada tööde tahvlist endale tõeliselt kasulik ülesannete maatriks.
Loe ka selle kohta, kuidas ülesandeid lisada ning vaadata, muuta ja kustutada.